• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dent-a-Medical: wysoka dynamika przychodów w segmencie stomatologicznym

ms
05-06-2017, 10:03
Dent-a-Medical: wysoka dynamika przychodów w segmencie stomatologicznym Spółka Dent-a-Medical
Spółka Dent-a-Medical prawie o 22 proc. zwiększyła w 2016 r. przychody w segmencie stomatologicznym (w porównaniu do 2015 r.).

Dynamika wynikała głównie z realizacji umowy ze spółką Lux Med na sprzedaż programów opieki stomatologicznej.

Dent-a-Medical zarządza ogólnopolską siecią partnerską klinik stomatologicznych, liczącą ponad 300 placówek. Spółka konstruuje produkty abonamentowe i ubezpieczeniowe z zakresu opieki stomatologicznej (programy opieki stomatologicznej) i dystrybuuje je jako produkty samodzielne lub jako składowe innych produktów (na przykład ubezpieczeń medycznych, pakietów assistance) w kanałach B2B (business to business), B2B2C (business to business to client) oraz w bezpośredniej sprzedaży pacjentom. Pacjenci, będący użytkownikami tych produktów, obsługiwani są w gabinetach partnerskich sieci Dent-a-Medical.

Od 2014 r. spółka rozwijała segment deweloperski, jednak zrezygnowała z niego pod koniec 2016 r. Głównym źródłem przychodów były umowy o roboty budowlane (generalny wykonawca), w tym dotyczące dwóch budynków mieszkalnych w projekcie „Osiedle pod Olchami” w Krakowie.

Nowym obszarem działalności spółki jest handel produktami rolnymi.

Spółka Dent-a-Medical trzeci rok z rzędu zakończyła zyskiem netto, pomimo niższych przychodów. W 2016 r. przychody ze sprzedaży wyniosły 641,8 tys. zł (2,3 mln zł w 2015 r.). Powodem spadku przychodów było zakończenie i rozliczenie, realizowanego przez spółkę, projektu deweloperskiego. W IV kw. 2016 r. spółka zdecydowała o wygaszeniu tego segmentu działalności. Zysk netto za 2016 r. wyniósł 74 tys. zł (rok wcześniej było to 74,5 tys. zł).

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
Dent-a-Medical  

POLECAMY W SERWISACH