PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Dent-a-Medical: stomatologia deweloperka i ...spadek przychodów ze sprzedaży

wn
10-06-2015, 08:26
Dent-a-Medical: stomatologia deweloperka i ...spadek przychodów ze sprzedaży Spółka Dent-a-Medical rozwija działalność deweloperską
Dent-a-Medical, największy dostawca usług stomatologicznych w Polsce, zawarł ze spółką Gemini-Bau z Tarnowa umowę w segmencie deweloperskim.

Przedmiotem umowy są roboty budowlane w formule generalnego wykonawcy, dotyczące dwóch budynków mieszkalnych w Krakowie. Zakończenie robót przewidziane jest na IV kw. 2015 r. Wartość umowy to 2,15 mln zł.

Spółka Dent-a-Medical rozwija działalność deweloperską od grudnia 2014 r. Przychody z tej działalności stanowiły w I kw. 2015 prawie 80 proc. przychodów ze sprzedaży ogółem i wyniosły 264 297 zł (spadek z 466 205 zł w I kw. 2014 r.). Jednocześnie przychody z działalności stomatologicznej zmniejszyły się w I kw. 2015 r.- do 13 865 zł ze 110 952 zł w I kw. 2014 r.

Dent-a-Medical SA zarządza ogólnopolską siecią partnerską klinik stomatologicznych liczącą ponad 300 placówek. Spółka konstruuje produkty abonamentowe i ubezpieczeniowe z zakresu opieki stomatologicznej (programy opieki stomatologicznej) i dystrybuuje je jako produkty samodzielne lub jako składowe innych produktów (np. ubezpieczeń medycznych, pakietów assistance) w kanałach B2B (business to business), B2B2C (business to business to client) oraz w bezpośredniej sprzedaży do klienta ostatecznego (pacjenta).

Pacjenci obsługiwani są w gabinetach partnerskich sieci Dent-a-Medical. Spółka współpracuje między innymi z Grupą Lux Med w zakresie stworzenia wspólnego pakietu opieki zdrowotnej.

Dent-a-Medical powstała w 2005 r. budując w pierwszej fazie rozwoju dwie kliniki we Wrocławiu i w Warszawie. Aktualnie spółka specjalizuje się w tworzeniu spersonalizowanych programów opieki stomatologicznej dla klientów indywidualnych i biznesowych.

W ostatnim kw. 2010 r. Dent-a-Medical, jako główny kierunek rozwoju, obrał konsolidację rynku stomatologicznego, opartą na budowie sieci klinik partnerskich. Aktualnie w sieci znajduje się ponad 330 placówek, co sprawia, że firma jest największym dostawcą usług stomatologicznych na terenie Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH