PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Czarne chmury nad dentystami

jsz
15-05-2014, 08:06
Czarne chmury nad dentystami Czarne chmury nad dentystami (foto: sxc.hu)
Oprócz złej informacji, zawartej w tytule, jest i dobra: całe szczęście, że gradowe chmury gromadzą się nad stomatologami pracującymi w Wielkiej Brytanii.

Wyniki ankiety, przeprowadzonej przez instytucję finansową Wesleyan wśród lekarzy dentystów funkcjonujących na Wyspach Brytyjskich, są zastanawiające: aż trzy czwarte respondentów uważa, że rosnące koszty nauki i późniejszych szkoleń oraz malejąca stopa zysku skutecznie odstraszają od prowadzenia własnej praktyki lekarskiej.

33 proc. funkcjonujących w zawodzie dentystów twierdzi, że odradzałoby chętnym rozpoczynanie kariery w obranym przez nich zawodzie. Okazuje się, że czterech na dziesięciu dentystów, gdyby mogło jeszcze raz wybierać, nie zdecydowałoby się ponownie na wykonywany zawód.

Efektywność ekonomiczna leczenia zębów spada. 64 proc. ankietowanych uważa, że w ciągu najbliższych pięciu lat rosnąć będą koszty, a zysk - wprost przeciwnie. 63 proc. dentystów liczy w tej sytuacji na nowe, wyższe kontrakty finansowane ze środków publicznych a sygnowane przez National Health Service (NHS). Co drugi pytany (53 proc.) chciałby pracować za stałą pensję, porzucając własny biznes. Nic w tym dziwnego, bo 76 proc. ankietowanych uważa, że prywatna praktyka oznacza coraz większe - i co gorsza - trwałe problemy finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH