PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

CSIOZ zapowiada bezpłatne szkolenia z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych

MZ/CSIOZ/jsz
10-07-2014, 10:20
CSIOZ zapowiada bezpłatne szkolenia z nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych Szkolenia CSIOZ mają na celu podniesienie jakości usług świadczonych przez podmioty medyczne oraz redukcja ich kosztów (fot. Fotolia/PTWP)
Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wyciąga pomocną dłoń do tych, którzy czują, że współczesna technologia wymagana do obsługi placówki leczniczej – mówiąc wprost - momentami ich przerasta. Zapowiada cykl szkoleń o nowoczesnych technologiach informacyjno - komunikacyjnych oraz platformę e-learningowa, które pomogą kadrze medycznej i zarządzającej usprawnić obsługę i zarządzanie podmiotami.

Według CSIOZ średnia wieku lekarza w Polsce to ok. 45-55 lat, a średni wiek pielęgniarki 44 lata. Przedstawiciele tych zawodów narażeni mogą być na zjawisko marginalizacji cyfrowej. Aby możliwie najskuteczniej wykorzystać możliwości i korzyści związane z rozwojem technologii informacyjno - komunikacyjnej, już wkrótce ruszą szkolenia w tym zakresie. Będą one najważniejszym elementem projektu pn. "Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez popularyzację wiedzy na temat technologii ICT".

W ramach projektu dostępna będzie także platforma edukacyjna. Jak wyjaśnia CSIOZ, umożliwi ona przeprowadzenie kursów interaktywnych, symulujących wybrane funkcjonalności systemów informatycznych, wspomagających obsługę i zarządzanie podmiotami leczniczymi.

Projekt przyczyni się do usprawnienia procesu diagnostyczno-leczniczego. Przyspieszy obieg informacji między personelem a pacjentem.

Spodziewane jest również podniesienie jakości usług świadczonych przez podmioty medyczne oraz redukcja ich kosztów.
Istotny jest także aspekt prawny realizacji projektu. Projekt nowelizacji ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia zakłada bowiem obowiązek prowadzenia od dnia 1 sierpnia 2017 r. dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Szkolenia potrwają do końca czerwca 2015 r., a udział w nich jest bezpłatny. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 2 mln zł i jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Szczegółowych informacji udziela Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH