PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Coraz częściej opieka stomatologiczna benefitem pracowniczym

en
27-02-2018, 13:19
Coraz częściej opieka stomatologiczna  benefitem pracowniczym Wizyty u dentysty jako przywilej pracowniczy są coraz bardziej cenione (fot. pixabay)
Z badania firmy konsultingowej Hays Polska wynika, że stomatologia ma szansę zacząć korzystać z dobrej koniunktury gospodarczej w kraju.

Dużo firm ma problem ze znalezieniem (ale też zatrzymaniem) pracowników, ale jednocześnie dąży do zwiększania zatrudnienia i rozwoju firmy. Opieka stomatologiczna jest jednym z benefitów, który ma przedsiębiorcom ułatwić realizację tych celów, pisze portal wiadomoscihandlowe.pl.

Coraz większe znaczenie dla pracowników  ma prywatna opieka medyczna w  rozszerzonym abonamencie. Dotychczasowe dodatkowe bonusy związane z zatrudnieniem, na przykład podstawowy pakiet opieki medycznej, karta sportowa, imprezy i wyjazdy integracyjne, narzędzia pracy, z których pracownicy mogą korzystać również w czasie prywatnym (telefon, laptop), straciły posmak wyjątkowości. Nic dziwnego skoro oferuje je blisko połowa pracodawców.

Jak poinformowała Dorota Hechner, ekspert Hays Poland w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, pytania o świadczenia dodatkowe stały się standardem w procesach rekrutacyjnych. Jeden z najatrakcyjniejszych benefitów, o których mówili  kandydaci ankietowani przez Hays Poland - to niezależnie od zajmowanego stanowiska  - pełna opieka stomatologiczna dla pracownika oraz jego rodziny. 

Podobnie jak na możliwość korzystania z darmowych wizyt u dentysty, pracownicy liczą na korzystanie z luksusowego auta, catering dietetyczny, siłownię, żłobek lub przedszkole w firmie oraz dopłatę do internetu w miejscu zamieszkania.

Na razie jednak liczba pracowników oczekujących opieki stomatologicznej (15 proc.) jest czterokrotnie większa niż tych, którzy ją faktycznie mają (4 proc.). 

Więcej: wiadomoscihandlowe.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
pracownik   dentysta   świadczenia stomatologiczne  

POLECAMY W SERWISACH