PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co radni Mielca wiedzą o realiach polskiej stomatologii

ws
18-03-2016, 08:12
Co radni Mielca wiedzą o realiach polskiej stomatologii Nie ma pieniędzy na gabinety dentystyczne (foto: pixabay)
W Mielcu chcą mieć szkolne gabinety dentystyczne, ale wiedzą, że nie będzie to proste.

Radny powiatowy, Michał Deptuła chce, żeby stosowne służby powiatu: - przygotowały analizę finansowania usług dentystycznych w szkołach, - wytypowały lokale pod tym kątem, - zbadały rynek stomatologów. 

Radny uważa, że starostwo mogłoby pokryć koszty przygotowania lokalu i jego wyposażenia, a także pozyskać finansowanie z NFZ na realizację usług dentystycznych.

Z kolei radny Adam Jastrząb jest sceptycznie nastawiony do tego pomysłu, gdyż „robił rozeznanie tematu” i wie, że założenie oraz wyposażenie takiego gabinetu „to są bardzo duże pieniądze”. W jego przekonaniu, największym problemem byłoby znalezienie stomatologów, którzy by zgodzili się na funkcjonowanie w ramach NFZ, a więc za niewielkie pieniądze.

Adam Jastrząb wie także, że dentyści mają swoje gabinety, gdzie „zarabiają bardzo dużo”.

Do dwugłosu włącza się starosta Zbigniew Tymuła, który uważa, iż rząd chciałby powrotu dentystów do szkół, chociaż jest to „dopiero na etapie dywagacji”. Dodaje on, że „sam fotel kosztuje straszne pieniądze”.

Starosta twierdzi jednak, iż stomatolodzy przyszliby pracować do szkół, zwłaszcza młodzi, o ile nie na cały etat, to na 2 - 3 godziny dziennie - na pewno. - Nie pozostaje nam nic innego, jak lobbować w tej sprawie w Warszawie – twierdzi starosta.

Więcej: supernowosci24.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH