PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co mówią o dentystach internauci?

smn
29-04-2016, 08:37
Co mówią o dentystach internauci? Facebook prawdę o dentyście powie (fot. pixabay)
W opiniach krążących w internecie o lekarzach różnych specjalności najczęściej występują dentyści.

Pacjenci chętnie korzystają z internetu jako źródła informacji o lekarzu. Z badania prowadzonego przez cały 2015 rok przez firmę SentiOne (przeanalizowano 7 mln wpisów), wynika, że internauci najczęściej dyskutują stomatologach (aż 23 proc. wpisów), podczas gdy o ortodontach ponad cztery razy rzadziej.

Najczęściej wyszukiwano informacje o dentystach w I kw. roku, a  to głównie dlatego, że tylko wtedy można liczyć na wizytę w ramach NFZ. Pewien wzrost zainteresowania miał miejsce także na jesieni. Najwyraźniej po powrocie z wakacji pacjenci częściej zajmują się własnym zdrowiem.

Na temat bezpłatnych wizyt nie brakowało głosów krytycznych, gdyż usługa często nie była wykonana tak, jak pacjenci sobie tego życzyli. Otrzymywali tańsze materiały niż w prywatnych gabinetach, o niektóre świadczenia musieli specjalnie prosić.

Szczególnie w nagłych wypadkach – bólu zęba, czy choroby - gdy nie można sobie pozwolić na czekanie z wizytą przez wiele tygodni, pacjenci szukali wskazówek na temat prywatnych gabinetów stomatologicznych na Facebooku (najczęściej, bo aż 82 proc. postów) forach (12 proc.) i portalach (6 proc.).

Najbardziej popularne domeny to poza Facebookiem, wykop.pl, forum.gazeta.pl, wizaz.pl, forum.pomorska.pl, forum.echodnia.eu, f.kafeteria.pl i twitter.com.

Pacjenci w większości przypadków mają o stomatologach neutralne lub pozytywne zdanie. O dentystach więcej chcą wiedzieć kobiety – blisko 80 proc wszystkich postów zostało opublikowanych właśnie przez nie. Fakt, że najchętniej szukano opinii o dentystach przez Facebooka, wskazuje że największe zaufanie mają u nas małe społeczności, osoby z najbliższego otoczenia.

Więcej: prowly.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH