• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co drugi Polak po 40-tce nosi protezy zębów

en
08-07-2016, 11:16
Co drugi Polak po 40-tce nosi protezy zębów Wg statystyk Polska jest szczerbata (foto: pixabay)
Rynek protez, obejmujący 8,5 mln klientów, wart jest 1,4 mld zł  – informuje „Puls Biznesu”.

Z badań wynika, że co piąty Polak myje zęby tylko raz dziennie, a 3,8 mln nie myje ich w ogóle. Słaba higiena, w połączeniu z brakiem opieki stomatologicznej, ma fatalne skutki – połowa osób po czterdziestym roku życia ma protezy. 

infoDENT24.pl informował, że polscy pacjenci najczęściej korzystają z protez - najprostszego i najtańszego rozwiązania.  Nic więc dziwnego, że wraz z produktami uzupełniającymi, na przykład kremami mocującymi, rynek protez wart jest 1,5 mld zł. Właśnie ten segment rynku usług protetycznych będzie w szybkim tempie rósł, gdyż jego potencjał w Polsce jest kilkakrotnie większy, stwierdza agencja IMS Health cytowana przez "Puls Biznesu".

Tylko co piąty użytkownik protez stosuje kremy mocujące. - W ciągu ostatnich czterech lat podwoiliśmy obrót produktami do protez. A w przyszłości będziemy rosnąć szybciej niż rynek – mówi dla „Pulsu Biznesu” Carol-Ann Stewart, dyrektor generalny na Polskę GSK Consumer Healhcare, właściciela marki „Corega”.

Jak przewiduje „Puls Biznesu” także rynek implantów będzie się dynamicznie rozwijał. W 2014 r. wszczepiono ich w Polsce 100 tys. Ten segment rozwija się w tempie 10-15 proc. rocznie i jest najdynamiczniej rozwijającą się częścią usług protetycznych. Jednak nadal jest zbyt mały, aby wpłynąć znacząco na proporcje w usługach dentystycznych – stwierdza Monika Stefańczyk, analityk rynku ochrony zdrowia.

W przyszłości ta sytuacja może się zmienić, gdyż  z roku na rok rośnie świadomość pacjentów, którzy coraz chętniej decydują się na leczenie implantologiczne. Tym bardziej, że jego koszt staje się stopniowo coraz niższy.

Więcej: pulsbiznesu.pb.pl

Czytaj także:
Rocznie wszczepia się w Polsce już 100 tys. implantów

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implantologia   protetyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH