PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Co dentysta ma wspólnego z bazarem, szewcem i fryzjerem

ms
11-12-2017, 10:02
Co dentysta ma wspólnego z bazarem, szewcem i fryzjerem Terminale płatnicze u dentysty (foto: pixabay)
Co drugi ankietowany przez firmę Kantar TNS twierdzi, że ma problemy z zapłatą za usługę stomatologiczną kartą płatniczą. Taki sam odsetek pytanych ma kłopot z opłatami bezgotówkowymi u fryzjera.

Pocieszające jest, że są miejsca i sytuacje, w których klienci mają częściej problemy z płatnościami przy pomocy karty. Są to bazary (75 proc.), kościół (71 proc.), 56 proc. (automaty z napojami), 53 proc. (u szewca, mechanika, stolarza). W statystyce tej wysoko, na poziomie 48 proc. plasują się: lekarz, lekarz dentysta, fryzjer i gabinet kosmetyczny.

Według tego samego badania ci, którzy zdecydują się przyjmować płatności bezgotówkowe, mogą liczyć na korzyści. Jakie? Połowa ankietowanych Polaków deklaruje, że tam gdzie można płacić kartą kupowaliby częściej, a 66 proc. poleciłoby to miejsce innym. 30 proc. klientów jest skłonna wydawać wyższe kwoty tam gdzie funkcjonuje terminal płatniczy.

W badaniu tym dentysta jest podobnie postrzegany jak handlujący pietruszką na bazarze (i tu i tu co drugi klient/pacjent wolałby płacić kartą płatniczą). Trudno przypuszczać jednak, żeby na widok terminala płatniczego leczona osoba zdecydowała się na dodatkową usługę stomatologiczną, a przecież w taki sposób karty płatnicze zachwalają ich emitenci - tam gdzie są terminale ponoć klienci bardziej skorzy są do większych zakupów. 

Radą ma być Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, który zacznie funkcjonować w 2018 r. W jego ramach  ci, którzy nie akceptują dotychczas płatności bezgotówkowych – jeśli zechcą - otrzymają terminal za darmo, co więcej przez 12 miesięcy nie będą ponosić żadnych kosztów, związanych z jego użytkowaniem.

W upowszechnieniu płatności bezgotówkowych w sektorze medycznym zasadniczym problemem mogą być kwestie rozliczeń z fiskusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
karta debetowa   płatności_w_gabinecie  

POLECAMY W SERWISACH