PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Choinka w koszty gabinetu dentystycznego

ms
21-12-2016, 09:18
Choinka w koszty gabinetu dentystycznego Choinka w koszt uzyskania przychodu (foto: pixabay)
Gabinet dentystyczny bez: choinki, bombek, stroików, lampek w czasie świąt Bożego Narodzenia, to w Polsce widok surrealistyczny. Co z kosztami związanymi z tego typu wydatkami?

Otóż wydatki te można zaliczyć w koszty uzyskania przychodów (w związku z prowadzeniem gabinetu dentystycznego). Pod pewnymi wszak warunkami.

Po pierwsze dekoracje mogą być usytuowane wyłącznie w pomieszczeniach, w których przebywają pacjenci. Inwestycje te powinny bowiem powodować wzrost przychodów. Miła, przyjazna atmosfera niewątpliwie służy zadowoleniu osób leczonych, w konsekwencji zatem może sprzyjać wzrostowi przychodów gabinetu dentystycznego.

Po drugie zakupy powinny mieć wymiar racjonalny. To pewien problem, bo trudno ocenić co to oznacza. Przedstawiciele aparatu skarbowego mówią tylko tyle, że zakupione dekoracje powinny jedynie podkreślać charakter świąt (oczywiście niekoniecznie tych grudniowych). Zatem dekoracje tak, ale zbyt wyszukane (drogie) i zbyt rozbudowane (także drogie) mogą być zakwestionowane przez urzędników skarbówki.

Właściciele gabinetów dentystycznych w prywatnych domach powinni uważać także, aby okolicznościowe dekoracje nie posłużyły do stworzenia świątecznej atmosfery domownikom. To bowiem dla urzędów skarbowych przekreśla cel zakupów dekoracji na koszt praktyki dentystycznej.

Sygn. spraw prowadzonych przez:
dyr. Izby Skarbowej w Katowicach nr IBPBI/1/415-39/14/ESZ
dyr. Izby Skarbowej w Poznaniu ILPB3/423-235/07-2/MC

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
koszt uzyskania przychodu  

POLECAMY W SERWISACH