PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Chcesz postawić na pacjenta z zagranicy?

ms
12-10-2016, 11:34
Chcesz postawić na pacjenta z zagranicy? I Krakowski Kongres Turystyki Medycznej
Niezdecydowanym I Krakowski Kongres Turystyki Medycznej może pomóc w podjęciu decyzji, a tym, którzy już taki krok zrobili – w analizie tego co trzeba zmodyfikować, aby efekt ze współpracy z pacjentem z zagranicy był optymalny.

Krakowski Kongres Turystyki Medycznej (13-14 października 2016 r. Centrum Kongresowym ICE Kraków) to pierwsze tego typu wydarzenie na terenie Małopolski, pierwsze, ale wydaje się przygotowane z wielką starannością i ze znawstwem zagadnienia. To dobry znak dla tych, którzy mają zamiar uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Polska zamyka drugą dziesiątkę państw uszeregowanych pod względem atrakcyjności oferty dla zagranicznych turystów, poszukujących usług medycznych. Dobrze to, czy źle?
 
Źle, bo przed nami znajduje się 18 państw. Wśród nich takie jak: Indie, Kostaryka, Kolumbia, Dominikana. Dobrze, bo w zestawieniu sklasyfikowano tylko 25 krajów. Według autorów rankingu to te, które liczą się na świecie w turystyce medycznej. Dobrze, bo - o dziwo - na liście tej jesteśmy jedynymi reprezentantami z regionu Europy Środkowo Wschodniej. Nie ma na niej ani Węgier, ani Czech, ani Bułgarii, czy Rumunii. Autor rankingu, International Healthcare Research Center z siedzibą w USA 

- Turystyka medyczna – coraz bardziej popularna na całym świecie – może stać się również jedną ze specjalności Krakowa. Cieszę się, że o nowych możliwościach turystki w Krakowie i Małopolsce będziemy rozmawiać w szerokim gronie wybitych ekspertów i praktyków, przedstawicieli branży medycznej i turystycznej – zachęca do udziału w kongresie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Szczególnie interesujący dla dentystów i ich pacjentów powinien być wykład dr n. med. Macieja Żarowa (NZOZ SPS Dentist). Temat przewodni to: Możliwości krakowskiej stomatologii XXI wieku - oczekiwania turystyki dentystycznej.

Być może uczestnicy kongresu otrzymają odpowiedź na pytanie jak pozyskać pacjenta z zagranicy, przynajmniej tak sugeruje temat wykładu: Amerykańscy pacjenci – turyści medyczni. Jak ich pozyskać? Poprowadzi go Jan Rudomin z Affordable Healthcare International (Nowy Jork).

O stanie i perspektywach rozwoju turystyki medycznej w Polsce mówić będą dr Jolanta Rab-Przybyłowicz (Polskie Stowarzyszenie Turystyki Medycznej) oraz dr Adrian Lubowiecki-Vikuk (Instytut Geografii, Wydziału Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy).

Dr Andrzej Ryś i Filip Domański (Komisja Europejska, Health and Consumers SANCO) ocenią mobilność personelu medycznego  i pacjentów w Unii Europejskiej (szanse – zagrożenia – realia).

Rolę Polskiej Organizacji Turystycznej we wspieraniu  rozwoju turystyki prozdrowotnej w Polsce omówi Piotr Tatara, dyrektor Biura Projektów Unijnych (Polska Organizacja Turystyczna).

To tylko niektóre z serii wykładów i paneli dyskusyjnych.

Zaplanowano także debatę - okrągły stół na temat szans i barier w rozwoju turystyki medycznej w Krakowie z udziałem ekspertów  z branży medycznej i turystycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
turystyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH