• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Centrum Stomatologii WUM ruszy za 17 miesięcy

ms
15-05-2018, 08:08
Centrum Stomatologii WUM ruszy za 17 miesięcy Uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego (foto: Michał Teperek Dział Fotomedyczny WUM)
Wmurowano akt erekcyjny pod budowę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Gmach powstaje na terenie kampusu Banacha przy ul. Żwirki i Wigury 81 (pomiędzy Centrum Biblioteczno-Informacyjnym a Centrum Badań Przedklinicznych).

- Rok akademicki 2019/2020 studenci i pracownicy Wydziału Lekarsko-Dentystycznego rozpoczną w nowym, wspaniałym gmachu. Centrum służyło będzie kształceniu kadr medycznych, rozwijaniu badań naukowych oraz leczeniu chorych. To te zadania pokolenia stomatologów, działających obecnie w ramach Wydziału Lekarsko-Dentystycznego, realizują dokładnie od 200 lat. Nauczanie dentystyki rozpoczęło się na Królewskim Uniwersytecie Warszawskim bowiem właśnie w roku 1818 - mówił podczas uroczystości rektor prof. Mirosław Wielgoś.

Obecny Wydział Lekarsko-Dentystyczny to społeczność akademicka licząca blisko 1000 osób, w tym 695 studentów, 52 doktorantów oraz 239 nauczycieli akademickich i pracowników.

- To wspólnota, która jest jednym z filarów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i zasługuje na nowoczesny, przyjazny kadrze akademickiej, studentom i pacjentom gmach - dodał prof. Wielgoś.

- Na naszych oczach spełniają się marzenia społeczności wydziału o własnym, wspólnym miejscu, o wspaniałym, nowoczesnym gmachu dla stomatologów. Wszyscy: pracownicy, studenci i doktoranci – bardzo się cieszymy, że po wielu latach działania w bardzo trudnych warunkach w budynkach przy ulicach: Miodowej i Nowogrodzkiej za niewiele ponad rok wprowadzimy się tutaj - na Żwirki i Wigury 81. Nasz Wydział otrzyma warunki funkcjonowania, na jakie stomatologia w naszej Uczelni czekała od dziesięcioleci - mówiła dziekan prof. Elżbieta Mierzwińska-Nastalska.

Obiekt dla WUM realizuje Warbud SA

W akcie erekcyjnym zapisano dla potomnych m.in.: ''Uniwersyteckie Centrum Stomatologii, posadowione w Kampusie Banacha przy ulicy Żwirki i Wigury 81, jest inwestycją na miarę XXI wieku, wyczekiwaną przez całą Społeczność Akademicką naszego Uniwersytetu, a szczególnie przez kadrę i studentów Wydziału Lekarsko-Dentystycznego''.

Powierzchnia całkowita budynku ok. 20 tys. mkw., użytkowa ok. 7,7 tys. mkw.
Parter: Poradnia Stomatologiczna, Zakład Stomatologii Zintegrowanej, Zakład Radiologii Stomatologicznej i Szczękowo-Twarzowej oraz rejestracja.
1. piętro: Katedra i Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Zakład Chirurgii Stomatologicznej.
2. piętro: Zakłady Stomatologii Dziecięcej oraz Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia.
3. piętro: Katedra Protetyki Stomatologicznej oraz Laboratorium Protetyki.
4. piętro: Zakład Ortodoncji, Zakład Higieny Stomatologicznej, aula wykładowa na 110 miejsc, część administracyjno - biurowa oraz bufet.
Podziemie: garaż na 100 miejsc.

Centrum wyposażone zostanie m.in. w 149 unitów stomatologicznych.

Koszt inwestycji 81 mln zł (wraz z działką ok. 100 mln zł).

Ukończenie inwestycji: sierpień 2019.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
WUM   studenci stomatologii  

POLECAMY W SERWISACH