PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Centrum handlowe - idealne miejsce na gabinet stomatologiczny

15-10-2012, 04:35
Gabinet w centrum handlowym (foto: sxc.hu)
Gabinet w centrum handlowym (foto: sxc.hu)
Z sondy przeprowadzonej przez katowicką spółkę, prowadzącą centrum handlowe Silesia City Center, wynika, że osoby odwiedzające galeria handlowe coraz częściej czynią to z powodu wizyty u stomatologa.

Podczas jednej odwiedzin centrum handlowego Polak wydaje średnio 79 zł na zdrowie i urodę. Co piąty klient centrum handlowego korzysta ze zlokalizowanych na tym terenie gabinetów oferujących usługi z branży medycznej - wynika z badań SMG/KRC Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Silesia City Center.

Trend ten wykorzystują ekspensywnie działające: salony kosmetyczne, kliniki SPA, ale także gabinety oferujące usługi stomatologiczne i zabiegi medycyny estetycznej.

Taki model centrów handlowych podoba się Polakom, którzy uważają, że usług medycznych powinno być jeszcze więcej.

Nowy trend potwierdzają analizy JonesLang La Salle. Dla gości centrów handlowych oraz bardziej liczy się oferta pasażu usługowego, a nie tani hipermarket. Tak uważa już 74 proc. klientów centrów handlowych, a ich odsetek do 2014 r. wzrosnąć ma do 78 proc.

Tak więc przyszłość należy do gabinetów stomatologicznych funkcjonujących w centrach handlowych.

Usługi dentystyczne pojawią się w obiektach brytyjskiej sieci Sainsbury. Pierwsze gabinety uruchomiono w sieci Sale . Będą one czynne przez siedem dni w tygodniu. Wkrótce  gabinety dentystyczne powstaną również w innych sklepach Sainsbury. W tego typu placówkach można przeprowadzić okresowe przeglądy stanu uzębienia, poddać się zabiegom od zdejmowania kamienia do leczenia kanałowego.

Pomysłodawcą projektu jest  Lance Knight, właściciel prywatnych praktyk dentystycznych w Manchesterze.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
newsDENT   lokalizacja gabinatu   Wydarzenia  

POLECAMY W SERWISACH