PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

CEDE 2015: mniej zwiedzających

Mirosław Stańczyk
18-09-2015, 09:26
   CEDE 2015: mniej zwiedzających Uroczystość GRAND PRIX CEDE 2015 (foto: infoDENT24.pl).
Liczby nie kłamią. Apetyt uczestnikom CEDE 2015 dopisywał. Każdy zjadł po 10 dkg jabłek (średnio oczywiście), które dostarczyli organizatorzy. To dwukrotnie więcej niż rok temu.

W 2015 r. zjedzono 1095 kg jabłek od wielkopolskiego sadownika pana Izydora. Rok temu zwiedzający i wystawcy zadowolili się 720 kg jabłek.

Dość istotny wskaźnik, określający liczbę zwiedzających wystawę, niestety nie należał do rekordowych. Organizatorzy CEDE doliczyli się 10 640 zwiedzających, to aż o 30 proc. mniej niż rok temu (13 901).

W stosunku do roku ubiegłego o sześciu więcej było wystawców: 269 - wobec 263 w 2014 r.

CEDE wróci za dwa lata, bowiem  7 – 10 września 2016 r. w tym samym miejscu odbędzie się Doroczny Światowy Kongres Stomatologiczny FDI oraz towarzysząca kongresowi wystawa sprzętu i materiałów stomatologicznych.

Marek Wiktorowski, udziałowiec spółki Exactus, która jest organizatorem targów CEDE, w rozmowie z infoDENT24.pl powiedział m.in., że w 2015 r. – jak co roku zresztą - pojawili się nowi wystawcy. Wśród nich była np. grupa firm z Korei Południowej zgromadzonych wokół jednego z tamtejszych parków przemysłowych.

- Wystawa CEDE 2015 była dla nas próbą przed ogólnoświatowym wydarzeniem, jakim jest kongres FDI Poznań 2016. Dokonywaliśmy różnorodnych symulacji, które miały dać jasną odpowiedź na pytanie, czy korzystając z dostępnej infrastruktury jesteśmy w stanie sprawnie organizować równolegle odbywające się wykłady, zapewniać na bieżąco aktualne materiały informacyjne, przeprowadzać tłumaczenia symultaniczne, kierować ruchem uczestników Kongresu z wielu państw świata – wymienia Marek Wiktorowski.

- Wyzwaniem będzie także fakt, iż za rok podejmiemy w Poznaniu nowych wystawców, czołowych graczy w branży stomatologicznej, którzy dotychczas na CEDE nie pojawiali się. Zobowiązania są niebagatelne. Pamiętajmy, że rywalizację o podejmowanie kongresu FDI wygraliśmy z Moskwą, a Rosjanie zazwyczaj przeznaczają znaczący budżet na tego typu międzynarodowe imprezy – podkreśla przedstawiciel firmy Exactus.

- Kongres FDI będzie rządzić się innymi prawami niż coroczne CEDE. Wyższe będą np. stawki dla wystawców za powierzchnię wystawienniczą, chociaż i tak są one o ok. 20 proc. niższe od tych obowiązujących podczas FDI 2015 w Bangkoku – zaznacza rozmówca infoDENT24.pl.

See You in Poznan!

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
FDI Poznań 2016   CEDE 2015   Marek Wiktorowski   Exactus  

POLECAMY W SERWISACH