• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

CED o unifikacji wycen w usługach medycznych

CED, ms
02-12-2014, 08:06
CED o unifikacji wycen w usługach medycznych CED przeciwko unifikacji wycen (foto: sxc.hu)
Stanowisko w sprawie unijnych standardów w zakresie kalkulowania opłat za leczenie, w tym za leczenie stomatologiczne, zaprezentowała Rada Europejskich Lekarzy Dentystów (The Council of European Dentists, CED).

Europejscy dentyści zwracają uwagę, na to że w ostatnim okresie legislatorzy unijni podnoszą kwestię unifikacji stawek za leczenie, w tym za leczenie stomatologiczne. Takim działaniom dentyści skupieni w strukturach CED są przeciwni.

Procedury medyczne, chociaż w dużej mierze są efektem standardowego podejścia do procesów leczenia, to jednak z reguły bywają silnie uwarunkowane relacjami dentysta - pacjent. Takich zależności nie sposób ująć w ogólnounijne normatywy - uważa CED.
Regionalne zależności determinują sposób podejścia do pacjenta, określają procedury nie tylko medyczne, ale także te towarzszące procesowi leczenia. W takiej sytuacji narzucanie poziomu cen oraz marginesu zysku jest nierealne - podkreśla CED.

Ostatnie spotkanie Rady Europejskich Lekarzy Dentystów (21 listopada w Brukseli) było standardową naradą (odbywaną raz na pół roku), podczas której reprezentanci 340 tys. europejskich dentystów z 32 narodowych stowarzyszeń i federacji z 30 państw, dyskutują o sprawach najważniejszych dla środowiska tej grupy zawodowej. Spotkaniu w Brukseli przewodniczył szef CED dr Wolfgang Doneus.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH