• jobDent jobDENT
    giełda pracy

    najnowsze oferty pracy

    Szukam pracy

  • kursDent kursDENT
    szukaj szkoleń
PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

CAD/CAM: odbudowa protetyczna konkurencyjna także cenowo

ms
10-05-2016, 10:10
CAD/CAM: odbudowa protetyczna konkurencyjna także cenowo Pacjenci stawiają na CAD/ CAM
Do świadomości wielu pacjentów dotarła już informacja, że dzięki zastosowaniu technologii CAD/CAM można wykonać rekonstrukcję uzębienia nawet w trakcie jednej wizyty u stomatologa. Jakie są tego konsekwencje?

Z roku na rok rosnąca grupa pacjentów decyduje się na skorzystanie z innowacyjnych rozwiązań, umożliwiających wykonanie uzupełnienia pełnoceramicznego w postaci koron, licówek i wypełnień raptem w kilka godzin. Trend ten wynika z jakości wykonanych prac, ale chyba w większym stopniu z malejących cen usług.

- Coraz więcej naszych klientów pyta głównie o CEREC. Pacjentom zależy na czasie, a system CAD/CAM dzięki wirtualnemu projektowaniu daje szansę na szybką oraz precyzyjną odbudowę protetyczną – informuje infoDENT24.pl Beata Szilf-Nitka, dyrektor zarządzający internetowego przewodnika medycznego Go4HealthTravel.com.

Z analizy przeprowadzonej przez Go4HealthTravel.com, wynika iż średni koszt wykonania licówki pełnoceramicznej w technologii CEREC wynosi w Polsce ok. 1650 zł. Natomiast cena tego typu odbudowy protetycznej z użyciem gipsowego modelu oraz z zastosowaniem techniki wypalania – waha się od 900 do 1500 zł. Identycznie kształtują się ceny w przypadku korony pełnoceramicznej.

- Decydując się na rekonstrukcję uzębienia z wykorzystaniem technologii CEREC warto pamiętać, iż różnice w cenach zabiegów o tym samym zakresie mogą wynosić nawet kilkaset złotych - w zależności od gabinetu, czy kliniki – mówi Beata Szilf-Nitka.

Z danych, które zebrał i opracował Go4HealthTravel.com wynika m.in., że koszty licówek, czy koron pełnoceramicznych, wykonanych z wykorzystaniem technologii CAD/CAM, niekiedy nie przekraczają 1200 zł.

Na mniej konkurencyjnym poziomie kształtują się ceny koron mocowanych na implantach i tymczasowych. W pierwszym przypadku za element wykonany przy zastosowaniu systemu CAD/CAM należy się liczyć ze średnim kosztem w wysokości 3500 zł. Natomiast korona na implancie stworzona tradycyjną techniką kosztuje od 1700 do 3000 zł. Za koronę tymczasową w systemie CEREC pacjenci zapłacą średnio 250 zł, czyli niemal pięciokrotność wykonanej tradycyjnie.

- Pacjenci, szukając oszczędności, nie decydują się na konkretny gabinet lub klinikę, nawet gdy są polecane przez znajomych. Niewątpliwie liczy się jakość i czas wykonania usługi, ale oczywiście nie bez znaczenia jest również cena usługi. Nie chcąc przepłacać, przed podjęciem ostatecznej decyzji, zdecydowana większość osób analizuje ceny usług w co najmniej kilku klinikach i gabinetach dentystycznych – dodaje Beata Szilf-Nitka. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
implanty   CEREC 4.3   Beata Szilf Nitka  

POLECAMY W SERWISACH