PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

Brwinów: prawie 70 tys. złotych na program opieki stomatologicznej

szaft
05-05-2014, 11:25
Brwinów: prawie 70 tys. złotych na program opieki stomatologicznej Brwinów: prawie 100 tys. złotych na program opieki stomatologicznej (źródło: PTWP)
28,450 złotych jeszcze w 2014 roku i 37,820 złotych w 2015 r. – tyle rada miejska gminy Brwinów (woj. mazowieckie) zdecydowała przeznaczyć na program opieki stomatologicznej dla dzieci w wieku 6-9 lat. Do 19 maja przyjmowane są oferty gabinetów, które chcą go realizować.

Program opieki stomatologicznej obejmie 610 dzieci w wieku od 6 do 9 lat (rocznik 2005-2008), zameldowane na terenie gminy Brwinów. Oznacza to, że niekoniecznie jest to program tzw. szkolny. Brwinów jest pierwszą gminą w regionie, która realizuje taki program. Głównym założeniem programu jest profilaktyka w leczeniu zębów, przekazywanie dzieciom właściwych wzorców dbania o higienę jamy ustnej oraz przeciwdziałanie powstawaniu i rozwojowi próchnicy. Przedstawiciele gminy podkreślają, iż w przypadku dużego zainteresowania programem, będzie on kontynuowany w kolejnych latach.

Finansowanie programu rozłożono na dwa etapy. Pierwszy, który kosztować ma gminę ponad 42 tys. zł, będzie realizowany od września do grudnia br. Drugi zabudżetowano na pierwsze półrocze 2015 roku.

Gabinety stomatologiczne zainteresowane udziałem w przetargu mogą składać oferty do 19 maja.
Program zakłada m.in.: badanie lekarskie stomatologiczne z wypełnieniem karty medycznej, konsultację ortodontyczną, fluoryzację kontaktową obu łuków zębowych. Koszt jednostkowy pierwszego badania ustalono na poziomie 45 zł. Koszt jednostkowy badania kontrolnego z lakierownaiem fluorem wszystkich zębów co trzy miesiące - 25 zł. 

Szczegóły ogłoszenia tutaj. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH