PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Boom na protezy częściowe

en
09-03-2017, 09:07
Boom na protezy częściowe Będzie rósł popyt na pracę techników dentystycznych (fot. pixabay)
Według raportu firmy Market Research Future dobre perspektywy w najbliższej przyszłości ma rynek protez częściowych. Zapotrzebowanie na ten typ produktu, a także na aparaty wewnątrzustne do leczenia bezdechu sennego będzie szybko rosło, zarówno w Europie jak i w Stanach Zjednoczonych.

W USA rynek protez częściowych ma być w ciągu najbliższych 20-30 lat najszybciej rosnącym rynkiem produktów stomatologicznych. Równocześnie według prognoz raportu będzie także rosło zapotrzebowanie na aparaty wewnątrzustne do leczenia bezdechu sennego - z 4,9 mld do 6.7 mld dolarów w ciągu najbliższych pięciu lat.

Autorzy raportu wymieniają kilka czynników, które będą kształtować sytuację na rynku tych produktów stomatologicznych. A są to rosnąca liczba przypadków zaawansowanej próchnicy i chorób przyzębia, nasilająca się tendencja do utraty zębów, starzenie się społeczeństw, rosnące znaczenie opieki stomatologicznej wysokiej jakości oraz dochodów. Raport analizuje także mechanizmy ograniczające ten rynek – niedostateczne ubezpieczenie stomatologiczne, które nie pokrywa kosztów implantów stomatologicznych, niewielki procent refundowania zabiegów, zbyt mała liczba wykwalifikowanych techników dentystycznych oraz niewielka liczba godzin przeznaczonych na tematykę związaną z protezami częściowymi w programach nauczania stomatologów.

Tymczasem sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco: blisko jedna piąta Amerykanów w wieku 65 lat i starszych utraciła część własnych zębów,  w efekcie próchnicy albo chorób przyzębia. W najbliższych latach będzie ich tylko przybywało, gdyż oczekiwana długość życia stale rośnie (w 2020 średnia ma wynosić 79,5 lat). Ta część populacji, ze swym specyficznym podejściem do życia (nigdy nie przestaje „być młoda”) będzie w ciągu najbliższych dwóch dekad napędzać popyt na precyzyjnie wykonane protezy częściowe.

W tym samym czasie rósł będzie także rynek aparatów do leczenia chrapania i bezdechu sennego. Według raportu w okresie 2016-2021  wzrost ten sięgnie 7,8 proc.

Więcej: dentalaegis.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH