PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Boom na ortodontów i środki do wybielania zębów

en
22-08-2016, 12:54
Boom na ortodontów i środki do wybielania zębów Ładny uśmiech coraz bardziej pożądany (fot. pixabay)
Roczny wskaźnik wzrostu na rynku produktów higieny jamy ustnej do 2020 r. wzrośnie o ponad 4 proc. A to za sprawą popytu na produkty podstawowe i luksusowe, a także na usługi stomatologii estetycznej oraz marketing i promocje.

Podstawowe produkty, takie jak środki do wybielania zębów i środki przeznaczone do protez stanowiły ponad 34 proc. rynku w 2015 r. Według prognoz udział sektora tych produktów będzie rósł nadal. Eksperci z brytyjskiej firmy Technavio twierdzą, że klienci będą skłonni płacić za te produkty więcej, ponieważ polepsza się ich jakość, działanie i trwałość.

- Ponadto stale zwiększająca się świadomość znaczenia zdrowia także przyczyni się do większych zakupów podstawowych produktów do higieny jamy ustnej, nawet wśród mężczyzn - mówi Abhay Sinha, główny analityk w Technavio.

American Academy of Cosmetic Dentistry donosi, że blisko 99 proc. ludzi wierzy, ze uśmiech jest ich główną zaletą. Powszechna jest więc chęć poprawiania swojego wyglądu przy pomocy ortodontów oraz środków wybielających i usuwających przebarwienia na zębach. 

Pacjenci chętniej inwestują w licówki,  korony, wypełnienia ceramiczne inlay i onlay, co dodatkowo ma udział w przychodach na rynku produktów higieny jamy ustnej.

Sprzedawcy dwoją się i troją tworząc oferty promocyjne, które pozwolą zwiększyć udział w rynku i przyciągnąć nowych klientów, zwłaszcza w sklepach internetowych.

Więcej: dentistrytoday.com

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
higiena jamy ustnej   wybielanie zębów  

POLECAMY W SERWISACH