• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Bezpłatnie, czyli kiepsko - smutne fakty o leczeniu zębów na NFZ

"DGP"/szaft
14-11-2014, 11:55
Bezpłatnie, czyli kiepsko - smutne fakty o leczeniu zębów na NFZ DGP" zwraca uwagę, że decydując się na bezpłatne leczenie, pacjenci muszą mieć świadomość, że godzą się na jego standard (
- Od dentysty z NFZ nie spodziewajmy się zbyt wiele – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Gazeta przypomina także, że w gabinetach związanych kontraktem z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie ma możliwości poprawienia standardu usługi za dopłatą.

- Nie można przeprowadzić całego procesu bezpłatnie, a dopłacić za lepszą plombę - czytamy w tekście. „DGP" zwraca uwagę, że decydując się na bezpłatne leczenie, pacjenci muszą mieć świadomość, że godzą się na jego standard. A ten nie jest wysoki.

- Teoretycznie mamy prawo do bezpłatnego leczenia próchnicy. Jednak plomby chemoutwardzalne dentysta z NFZ założy tylko w przednich zębach. Pozostałe może wypełnić amalgamatem - pisze dziennik.

„DGP" oprócz wymieniania wszelkich słabości stomatologicznego koszyka świadczeń, przypomina, że miejscowe znieczulenie przysługuje pacjentom bezpłatnie, zawsze gdy poddają się zabiegom gwarantowanym z Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przypomnijmy, że według Głównego Urzędu Statystycznego, w 2013 r. finansowanie siedmiu na dziesięć wizyt w gabinecie stomatologicznym odbywało się z kieszeni pacjenta, zaledwie w trzech przypadkach - z kasy NFZ. 

Więcej: „DGP"

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH