PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Beata Simon, komisarz KRAKDENT: nie dzielimy firm na duże i małe

Mirosław Stańczyk
06-03-2014, 07:53
Beata Simon, komisarz KRAKDENT: nie dzielimy firm na duże i małe Beata Simon, komisarz Krakdent: nie dzielimy firm na duże i małe
Ruszyły 22 Międzynarodowe Targi Stomatologiczne KRAKDENT - niepowtarzalna okazja do zapoznania się z najnowszymi nowinkami z branży stomatologicznej. Czy okazja ta zostanie wykorzystana?

Mirosław Stańczyk, infoDENT24.pl: Czy macie Państwo szacunki w jakim celu goście odwiedzają Krakdent, z jakim zamysłem przyjeżdżali niegdyś, z jakimi nadziejami przyjeżdżają teraz?

Beata Simon, komisarz targów KRAKDENT w Krakowie: Oczywiście, zawsze analizujemy potrzeby odwiedzających nasze targi branżowych klientów. Najwięcej jest zainteresowanych materiałami i narzędziami stomatologicznymi. Niewiele mniejszy odsetek lekarzy dentystów przyjeżdża na targi, aby zdobyć wiedzę, aby doskonalić umiejętności, rozwijać działalność.
Jeśli chodzi o głębsze analizy zapotrzebowań, są one bardzo zrównoważone od kilku lat - tylu samo respondentów wyraża największe zainteresowanie implantologią, co protetyką, odzieżą medyczną, wyposażeniem gabinetów. Nieco mniejszym, ale naprawdę nieco, zainteresowaniem cieszą się radiologia i ortodoncja.
W zasadzie główny wniosek z analizy ankiet zwiedzających jest jeden - stomatolodzy interesują się wszystkim, co ma bezpośredni wpływ na ich pracę. To bardzo cieszy, bowiem oferta prezentowana przez wystawców na naszych targach jest również bardzo różnorodna. Oznacza to, że każdy lekarz dentysta znajdzie na targach coś dla siebie. To właśnie na targach lekarze poznają branżowe nowości. Wszystko w jednym miejscu i czasie, co jest największym atutem takich spotkań.

infoDENT24.pl: Czy widać synergię na rynku stomatologicznym? Na przykład coraz większe prezentacje dużych wystawców, przy coraz mniejszej liczbie niewielkich firm?

Beata Simon: Nie dzielimy firmy na małe i duże, tylko na te, które korzystają z naszej oferty targowej i te, które jeszcze u nas nie były (na szczęście jest ich niewiele). Małe firmy przeważnie są bardzo specjalistycznie ukierunkowane i to właśnie one uzupełniają szeroką ofertę koncernów.
Targi, na których wystawiałoby się na całej powierzchni kilkanaście dużych firm, nie spełniłyby zadania, zwiedzający mieliby znacznie ograniczoną ofertę.
Moim zdaniem branża stomatologiczna odzwierciedla ogólny przekrój polskich firm - najwięcej jest małych i średnich przedsiębiorstw. Obrazuje również zmiany na naszym rynku, ciągle jeszcze fluktuującym - jedne firmy się dzielą, inne łączą, jedne wypadają z rynku, inne powstają.

infoDENT24.pl: W którą stronę zatem ewoluuje Krakdent, bo chyba można mówić o zmianach wymuszanych przez rozwijający się rynek.

Beata Simon: Mamy potencjał i ambicję, aby dorównać jakością najważniejszym wydarzeniom branży stomatologicznej w Europie Środkowo - Wschodniej i nowa hala daje nam niezbędne atuty, aby tak się stało. Wystawców stale przybywa, zwłaszcza z zagranicy. Stawiamy nie tylko na relacje biznesowe, ale także na wiedzę. W tym roku oferowana jest rekordowa liczba kursów doskonalących - będzie ich aż 18.
Przede wszystkim zapraszamy na XIII Międzynarodową Konferencję Stomatologiczną Dental Spaghetti, tradycyjnie poświęconą stomatologii estetycznej. Szczególnie interesujący i niezwykle urozmaicony jest program dla techników dentystycznych, na których czekać będzie aż 6 warsztatów praktycznych. Wysoki poziom merytoryczny gwarantuje organizator i nasz wieloletni partner, czyli Polskie Towarzystwo Techników Dentystycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH