• jobDent jobDENT
  giełda pracy

  najnowsze oferty pracy

  Szukam pracy

 • kursDent kursDENT
  szukaj szkoleń

  najnowsze oferty szkoleń

PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Atrakcja turystyczna Polski? Nowe zęby!

ms
19-05-2016, 14:02
Atrakcja turystyczna Polski? Nowe zęby! Polska znaczy coraz więcej w turystyce stomatologicznej (fot. Dentim Clinic)
Gdzie bogaci turyści wyjeżdżają, żeby zadbać o swoje zęby, a przy okazji spędzić ciekawy urlop? Celem są ośrodki dentystyczne z Europy Środkowo-Wschodniej, zwłaszcza placówki z Polski i Węgier.

Polskie kliniki dentystyczne coraz bliżej czołówki światowych rankingów
Polska znajduje się już na 19 miejscu w globalnym rankingu atrakcyjności oferty turystyki medycznej, jaki sporządził International Healthcare Research Center. Analitycy porównali w badaniach dane z kilkunastu źródeł m.in. z Medical Tourism Association (MTA).

W zestawieniu standardy leczenia w Polsce oceniono na 64,24 punkty, podczas kiedy Kanada, będąca liderem rankingu, zebrała 79,52 punkty. Równie wysoko oceniono poziom usług medycznych nad Wisłą. Co istotne,  w rankingu Polska konkuruje z takimi gigantami turystyki medycznej jak USA, Dubaj, Indie, Izrael i Wielka Brytania, krajami, które od lat prowadzą specjalne programy rozwoju turystyki medycznej, przy okazji deplasując Meksyk i Rosję.

Rosnąca jakość leczenia, jakiej doświadczają obcokrajowcy w Polsce procentuje.  Turystyka stomatologiczna w Polsce przeżywa ostatnimi laty prawdziwy boom. Szacuje się, że nad Wisłą przychody z niej rocznie przekraczają 200 mln EUR.  Co ciekawe, kliniki w Polsce czy na Węgrzech stają się atrakcyjne już nie tylko dla Niemców, Skandynawów, Rosjan, czy Brytyjczyków. Coraz częściej wybierają je także Amerykanie i Kanadyjczycy, którzy do tej pory preferowali leczenie zębów w krajach Ameryki Południowej np. w Meksyku lub Gwatemali. 

Taki wzrost zainteresowania obserwuje u siebie m.in. Dentim Europe. Tylko w ciągu ostatniego roku klinikę odwiedziło aż o 20 proc. więcej obcokrajowców. - Leczą się u nas głównie Brytyjczycy i Niemcy, jest coraz więcej Duńczyków i Szwedów. Zdarzają się także bookingi leczenia dla Amerykanów - mówi Arkadiusz Buziewicz z ośrodka Dentim Europe w Katowicach.

Kliniki z Polski i Węgier na topie
Jeszcze do niedawna za najwyżej oceniane ośrodki stomatologiczne na świecie uchodziły kliniki z Wielkiej Brytanii, USA i Szwajcarii. To one wyznaczały standardy, zarówno w poziomie dostępności do nowoczesnego leczenia, jak również w obsłudze pacjenta i jakości leczenia. Sytuacja jednak uległa zmianie.

Potwierdza to najnowszy ranking Global Clinic Rating (GCR), którego eksperci oceniają kliniki przyjmujące denturystów na wszystkich pięciu kontynentach. Dziś w pierwszej dwudziestce najwyżej ocenianych klinik na świecie znajdziemy zaledwie jedną klinikę z Wielkiej Brytanii i jedną klinikę z USA.

Po raz pierwszy w rankingu rządzą ośrodki z Europy Środkowo-Wschodniej. W pierwszej dwudziestce prym wiodą teraz placówki z Polski, Słowacji i Węgier. W sumie aż 9 ośrodków! To właśnie kliniki w tych krajach uchodzą dziś za najwyżej oceniane pod względem jakości i dostępności leczenia, czy standardów obsługi pacjenta - podaje GCR.

SŁOWA KLUCZOWE
turystyka stomatologiczna  

POLECAMY W SERWISACH