PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Arfona szybko wydrukuje dobrą i tanią protezę częściową

ms
09-06-2017, 12:09
Arfona szybko wydrukuje dobrą i tanią protezę częściową Arfona: druk 3D
Arfona, z Nowego Jorku wygrała Propelify Startup Competition. W ten sposób doceniono jej system drukowania 3D zębowych protez częściowych.

Najważniejsze w pomyśle biznesowym Arfony jest to, że protezy wykonywane są z najlepszych materiałów stomatologicznych, co w przypadku technologii 3D nie jest wymogiem łatwym do spełnienia. Kolejna zaleta Arfony wiąże się z niskim kosztem wytwarzania protez, a więc także ich cena może być wyjątkowo niska. Kolejna przewaga protez made by Arfona dotyczy krótkiego czasu ich produkcji, mierzonego od momentu dokonania pierwszych cyfrowych pomiarów w gabinecie stomatologicznym do zaoferowania pacjentowi gotowego produktu.

Organizowany co roku Propelify Startup Competition zgromadził w 2017 r. 8 tys. uczestników. Za zwycięstwo w rywalizacji Arfona dostała czek na 10 tys. USD i 25 tys. USD w umowach sponsorskich.

Najważniejsze jest jednak to, iż organizatorzy Propelify Startup Competition: Samsung NEXT, Staples, Google oraz Techstars zapraszają laureatów PSC do mniej lub bardziej sformalizowanej współpracy przy rozwoju pomysłu zapoczątkowanego przez startup.

Rynek na protezy w USA szacowany jest na 178 szt. Tylu Amerykanów nie może sobie pozwolić na protezy częściowe odpowiadające ich potrzebom, przede wszystkim ze względu na zbyt wysoki ich koszt.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
proteza zębowa   drukarki 3D  

POLECAMY W SERWISACH