PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

„Apteczka dentystyczna” pod choinkę, gdzie?

ms
15-12-2016, 13:20
„Apteczka dentystyczna” pod choinkę, gdzie? Na ból zębów "dentystyczna apteczka"
Co drugi obywatel tego państwa nie chodzi do dentysty, pomimo problemów z zębami, za to z supermarketów znikają apteczki dentystyczne, czyli domowe zestawy stomatologiczne spod znaku „zrób to sam”. Dlaczego?

Okazuje się, że w państwie tym pacjent z bólem zęba może czekać na wizytę u dentysty nawet.. 7 miesięcy – tak wynika z raportu dziennikarzy programu „Good Morning Britain” w telewizji ITV. Tak, tak rzecz dzieje się w Wielkiej Brytanii.

To tam co drugi Brytyjczyk, w razie problemów z zębami, próbuje radzić sobie samodzielnie, bo fachowa pomoc jest zbyt droga, aby można było z niej korzystać na warunkach czysto komercyjnych.

Oczywiście usługi stomatologiczne są realizowane także w ramach powszechnego ubezpieczenia, z tym jednak, iż w takim przypadku na wizytę trzeba czekać tygodniami, czasami miesiącami.

Brytyjski resort zdrowia utrzymuje, że każdy potrzebujący może zatelefonować do NHS pod numer 111, wówczas urzędnicy poinformują osoby w potrzebie o tym gdzie kolejka do dentysty jest najkrótsza. Skąd my to znamy?

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
kolejki oczekujących   NHS  

POLECAMY W SERWISACH