PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Amerykańskim dentystom jest coraz gorzej

smn
05-04-2017, 09:19
Amerykańskim dentystom jest coraz gorzej Amerykańscy dentyści mają gorsze perspektywy na emeryturę (fot. pixabay)
Coraz więcej amerykańskich dentystów uważa, że musi być dłużej aktywna zawodowo i odkłada w czasie przejście na emeryturę – wynika z badania sondażowego 2016 Dental Economics–Levin Group Annual Practice Survey.

Blisko połowa uczestników badania (46 proc.) twierdziła, że zmiany w gospodarce zmuszają ich do prowadzenia praktyki dużo dłużej poza czas dotychczas przewidywanego przejścia na emeryturę. Co więcej, z roku na rok liczba dentystów przekonanych do tej konieczności wzrasta.

Chociaż kryzys gospodarczy oficjalnie zakończył się w 2009 r. wielu dentystów nadal odczuwa skutki spowolnionego wzrostu gospodarczego. Ale nie jest to jedyna przyczyna, bowiem sama dziedzina stomatologii podlega pewnym „sejsmicznym” wstrząsom.

A do tych "tektonicznych ruchów" zalicza się bez wątpienia powstanie w ostatnich latach dziewięciu nowych szkół dentystycznych, a co za tym idzie większa liczba nowych dentystów na rynku pracy, ekspansja korporacyjnej stomatologii, zmniejszająca się liczba świadczeń refundowanych z ubezpieczeń społecznych oraz malejąca liczba pacjentów, którzy mają ubezpieczenie stomatologiczne.

Wszystkie te czynniki oddziałują na wydajność działania praktyki stomatologicznej oraz dochody lekarzy dentystów, zwłaszcza tych prowadzący jednoosobowe gabinety. 

Więcej: dentistryiq.com

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH