PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Aktywny gracz na rynku leasingu w branży stomatologicznej

07-09-2012, 10:00
Wartość aparatury medycznej sfinansowanej przez wszystkie firmy leasingowe w I półroczu 2012 roku wyniosła prawie 300 mln zł, co oznacza tylko minimalny, trzyprocentowy wzrost w porównaniu do pierwszych sześciu miesięcy 2011 roku. Nie wszyscy jednak odczuwają spowolnienie rozwoju. Dość niecodziennie na tym tle wygląda wskaźnik sprzedaży w sektorze medycznym zanotowany przez BZ WBK Finanse & Leasing (43 mln zł, przy 61 proc. dynamice, licząc rok do roku).

 

Skąd tak znacząca ekspansja? Wyjaśnia to w rozmowie z infoDENT24.pl Piotr Klimczak, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za finansowanie sektora medycznego.

 

Kilka lat temu zaczęliśmy specjalizować się w finansowaniu branży medycznej, także stomatologicznej. Na początku naszym sztandarowym produktem był leasing, który jednak szybko uzupełniliśmy o specjalną pożyczkę. Korzystając z tego dodatkowego wsparcia można sfinansować nawet całość  inwestycji. Z naszych usług korzystają podmioty reprezentujące praktycznie wszystkie formy organizacyjne podmiotów funkcjonujących w branży medycznej, głównie prywatne kliniki, niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej.

W zdecydowanej większości przypadków współpracujemy jednak z podmiotami prywatnymi, oferując im przede wszystkim specjalistyczny sprzęt medyczny taki jak: unity dentystyczne, ultrasonografy, aparaty rentgenowskie, czy tomografy. Nasza oferta leasingu i pożyczki dotyczy również wszystkich środków trwałych koniecznych do prowadzenia od najmniejszej do największej kliniki. Finansujemy specjalistyczne wyposażenie gabinetów i sal zabiegowych, ale także zaawansowany sprzęt komputerowy, meble i oczywiście samochody.

Po pierwszym półroczu 2012 r. zajmujemy drugie miejsce wśród firm leasingowych współpracujących z inwestującymi w rozwój miejsca pracy lekarzami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
bizDENT   leasing   BZ WBK   Piotr Klimczak   Finanse  

POLECAMY W SERWISACH