PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

Adrianna Badora: zima sprzyja denturyzmowi

informacja prasowa
17-02-2014, 08:02
Adrianna Badora: zima sprzyja denturyzmowi Adrianna Badora: zima sprzyja denturyzmowi (Fot. Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej)
Z roku na rok rośnie liczba zagranicznych gości, którzy w okresie zimowym, odwiedzają polskie kurorty i ośrodki narciarskie, nie tylko w celach turystycznych, ale również ze względu na poszukiwania oszczędności w zakresie leczenia stomatologicznego. - Niektóre zabiegi są w Polsce nawet o 70 proc. tańsze niż w Niemczech czy Wielkiej Brytanii, a jednocześnie ich jakość nie odbiega w żaden sposób od tych wykonywanych na zachodzie Europy – przekonuje lek. stom. Adrianna Badora z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej.
Od kilku lat systematycznie wzrasta bowiem liczba osób, które wypoczynek w górach, łączą z wizytą na fotelu dentystycznym. Taki sposób spędzania zimowych ferii w Polsce, cieszy się popularnością, zwłaszcza wśród gości z zagranicy. Niemcy, Belgowie, Brytyjczycy, Duńczycy, ale także Rosjanie i Ukraińcy potrafią dostrzec zalety płynące z leczenia zębów w naszym kraju.

- Magnesem przyciągającym zagranicznych pacjentów do Polski są przede wszystkim ceny usług stomatologicznych. Niektóre zabiegi są w Polsce nawet o 70 proc. tańsze niż w Niemczech, czy Wielkiej Brytanii, a jednocześnie ich jakość nie odbiega od tych wykonywanych na zachodzie Europy. Pacjenci z Rosji i Ukrainy wizytę u polskiego stomatologa argumentują z kolei najczęściej problemami ze znalezieniem zaufanego specjalisty w swoim kraju - tłumaczy lek. stom. Adrianna Badora z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Brennej i dodaje, że niewątpliwie wpływ na wzrost liczby zagranicznych pacjentów mają także pracujący za granicą Polacy, którzy niejednokrotnie polecają polskich stomatologów, zagranicznym znajomym. Atutem, przyciągającym pacjentów z innych krajów, jest także biegle władający językami obcymi personel, zatrudniony w wielu polskich klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Kilka tysięcy euro oszczędności

Pacjenci z zagranicy, przede wszystkim potrafią dobrze liczyć i doskonale zdają sprawę, że ze względu na ogromne różnice cenowe, pomiędzy usługami stomatologicznymi wykonywanymi w Polsce, a tymi w ich rodzinnym kraju, na leczeniu zębów można naprawdę sporo zaoszczędzić.

- Średnia cena wszczepienia implantu, wraz z koroną i łącznikiem, na zachodzie Europy wynosi około 2000 - 2300 euro, podczas gdy w Polsce koszt takiego zabiegu to - w przeliczeniu - około 1000 euro, czyli ponad dwa razy mniej. Jak łatwo policzyć, w przypadku pacjenta cierpiącego na znaczne braki zębowe, wymagającego wstawienia kilku implantów lub protezy, różnica w cenie może być naprawdę ogromna - mówi Adrianna Badora i dodaje, że podobnie wygląda to w przypadku stomatologii estetycznej. Za założenie pełonceramicznych licówek, czyli cienkich porcelanowych płatków, przyklejanych na zewnętrzną część zębów, pacjent w Niemczech musi zapłacić minimum 800 - 900 euro, podczas gdy w Polsce cały zabieg powinien się zamknąć w granicach 400 euro.

Polska potęgą turystyki dentystycznej

Stosunkowo niskie ceny, a także wysoka jakości usług, sprawiają, że Polska, jest drugim, po Węgrzech, najchętniej odwiedzanym krajem w ramach turystyki dentystycznej. Największą popularnością wśród zagranicznych pacjentów, wciąż cieszą się specjalistyczne zabiegi stomatologiczne, takie jak implantacje, podniesienie zatok szczękowych czy leczenie endodontyczne (kanałowe), ale stale rośnie także liczba osób decydujących się na wybielenie w Polsce zębów, a nawet zwykłe plombowanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

POLECAMY W SERWISACH