PARTNERZY PORTALU
partner portalu partner portalu

80-lecie Dental Depot Wasio: Rynek zmierzy się ze świadomym pacjentem

25-10-2012, 13:01
Lucyna Wasio, Prezydent Dental Depot Wasio (z prawej)
Lucyna Wasio, Prezydent Dental Depot Wasio (z prawej)
Scenariusz i dokładne miejsce Gali z okazji 80-lecia Dental Depot Wasio, która odbędzie się w najbliższy piątek w Krakowie, to chyba najpilniej strzeżona tajemnica w ostatnich dniach. Wiadomo tylko, że będzieodlotowo. Nad koncepcją Gali firma pracowała przez ostatnie 2 miesiące, starając się wymyślić coś nietypowego i niestandardowego, co połączy 80-letnią historię z wizją przyszłości.

O ich kluczowych momentach, a także perspektywach rozwoju rynku implantologicznego w kraju, rozmawiamy z Lucyną Wasio, Prezydentem Dental Depot Wasio

Łukasz Sowa, infoDENT24.pl: 80 lat historii istnienia firmy trudno zaprezentować w ciągu kilkugodzinnej Gali. Które wydarzenia były kluczowe dla Dental Depot Wasio?

Lucyna Wasio, Prezydent Dental Depot Wasio: Punktem zwrotnym był trudny rok 1997, kiedy straciliśmy wszystko w powodzi. Praktycznie zostając z niczym dostaliśmy telefon od prof. Richarda Lazzara z propozycją sprzedaży w Polsce implantów amerykańskiej firmy Biomet 3i. Zdecydowaliśmy się na to, całkowicie przypadkowo i w ciemno, nie wiedząc z czym się liczyć. Ten ruch pociągnął za sobą przekształcenie firmy ze sklepu zaopatrującego gabinety stomatologiczne, w wyspecjalizowanego dealera międzynarodowych koncernów stomatologicznych. Był to krok, który całkowicie zmienił nie tylko profil naszej działalności, strategię, ale także nasze podejście do biznesu. Dla firmy otwarły się wtedy nowe rynki. Dzięki produktom Biomet 3i mogliśmy powalczyć o pozycję lidera na polskim rynku implantologicznym. To był 1999 rok, a więc początek polskiej implantologii, kiedy jeszcze te rozwiązania były w Polsce mało znane. My, więc z taką ofertą, staliśmy się pionierami na rynku polskim.

 

infoDENT24.pl: Implantologiczny pionier z przypadku? Brzmi niewiarygodnie.

Lucyna Wasio: Jeszcze dziesięć lat temu powiedzielibyśmy wprost z przypadku. Gdyby nie telefon prof. Lazzara i oferta Biomet 3i, nie rozmawialibyśmy dziś o implantach. Natomiast z perspektywy czasu, a na rynku implantologicznym jesteśmy już 15 lat, możemy powiedzieć, że zostaliśmy na nim dlatego, że to jest dziedzina, która nieustannie się zmienia, w której każdego roku dokonuje się przełom, która coraz bardziej wkracza w życie gabinetów stomatologicznych. Dziś blisko 70 proc. z nich oferuje już tego typu leczenie. Chociaż nic nie zapowiadało takiego boomu implantologicznego. Kiedy zaczynaliśmy sprzedawać implanty Biomet 3i, nie było mody na leczenie implantologiczne, gabinety podchodziły do tego rozwiązania z rezerwą. Barierą była cena leczenia. Jednak coraz bogatsze społeczeństwo stworzyło niesamowity popyt na takie leczenie. Do tego wiele gabinetów uczyniło z implantologii swoją kluczową ofertę. Ponadto to dziedzina, której rozwój z przyjemnością się obserwuje, zwłaszcza, że w Polsce mamy już kilka ważnych ośrodków implantologicznych, które zaczynają liczyć się na całym świecie. No i stomatolodzy, którzy w dużej mierze dzięki programom edukacyjnym Dental Depot Wasio rozwijają swoje umiejętności.

 

infoDENT24.pl: 80 lat to świetny materiał do analizy nie tylko zachowań rynku stomatologicznego ale i samych stomatologów? Co jest największym zaskoczeniem jeżeli chodzi o te dwie kwestie?

POLECAMY W SERWISACH