PARTNER PORTALU
partner portalu partner portalu

25. KRAKDENT®: bliskie spotkania z tym co najnowsze w branży

ms
24-01-2017, 11:37
25. KRAKDENT®: bliskie spotkania z tym co najnowsze w branży Targi KRAKDENT® od 25 lat skupiają uwagę całej branży stomatologicznej
Branżowe nowości, innowacyjne rozwiązania technologiczne, wiedza z najwyższej półki, zaprezentowana przez najlepszych specjalistów – przed nami jedno z najważniejszych wydarzeń branży stomatologicznej w Polsce –  jubileuszowe Targi KRAKDENT®, które już od 25 lat na kilka marcowych dni skupiają uwagę całej branży.

W 1993 r., kiedy startowały pierwsze targi stomatologiczne organizowane w Krakowie, nikt nie przypuszczał, że rokrocznie będzie to spotkanie tak wyjątkowe. Zaprezentowało się wówczas 39 wystawców, którzy – podobnie jak organizatorzy – nie do końca wiedzieli jak rozwinie się ta obiecująca, choć wciąż niewielka inicjatywa.

Pierwszą edycję odwiedziło 700 gości. Choć dziś ta liczba nie wydaje się imponująca, 25 lat temu było to spore osiągnięcie. Przełomowy był rok 1997, kiedy imprezę – już pod nazwą KRAKDENT® – po raz pierwszy organizowała firma Targi w Krakowie.

Z roku na rok liczba wystawców i zwiedzających KRAKDENT® stale wzrastała. W 2007 r. ofertę zaprezentowało już 258 firm i gabinetów stomatologicznych, a w 2016 – 404!

Duże znaczenie dla rozwoju Targów miało otwarcie nowoczesnych i kompleksowo wyposażonych hal Międzynarodowego Centrum Targowo-Konferencyjnego EXPO Kraków. Dzięki temu możliwe było zwiększenie powierzchni wystawienniczych z 3216 mkw. w 2005 r., do 5822 mkw. w 2016 r.

Zwiększenie przestrzeni targowej i udogodnienia techniczne sprawiły, że 24. edycję KRAKDENT® odwiedziło 14823 osoby, czyli  ponad 21-krotnie więcej, niż w 1993 r.

Każdą edycję Targów odwiedzają przede wszystkim goście branżowi: lekarze dentyści o różnych specjalizacjach, chirurdzy, ortodonci, radiolodzy, technicy dentystyczni, higienistki i asystentki stomatologiczne, właściciele klinik i gabinetów dentystycznych, a także przedstawiciele handlowi branży medycznej, czy studenci stomatologii.

Prestiż KRAKDENT® był budowany na wielu płaszczyznach. Mocnym punktem każdej odsłony Targów – oprócz części ekspozycyjnej – jest bogaty program naukowy, dzięki któremu uczestnicy mogą podnieść kwalifikacje w trakcie warsztatów praktycznych i kursów doszkalających. W kalendarze specjalistów z branży na stałe wpisał się Międzynarodowy Kongres Stomatologiczny DENTAL SPAGHETTI – czas innowacyjnych pomysłów, interesujących wykładów i przełomowych poważnych rozmów o stomatologii w przyjaznym klimacie.

Wystawcy, pytani o największe zalety Targów KRAKDENT®, bez wahania wymieniają znakomitą frekwencję, profesjonalną organizację, świetną lokalizację oraz wysoki poziom merytoryczny całodniowych kursów medycznych, warsztatów i wykładów. Między innymi dzięki temu impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

–  Najbliższe, 25. Targi KRAKDENT® będą dla mnie wyjątkowe. To pewnego rodzaju zwieńczenie wielu lat pracy całego zespołu. Każda edycja niosła ze sobą nowe wyzwania, a rozwój imprezy stawiał poprzeczkę jeszcze wyżej. Cieszy mnie powszechna opinia wystawców i zwiedzających, którzy Targi KRAKDENT® uważają za najważniejsze branżowe spotkanie w Polsce. To dodatkowo motywuje do działania i trudno o lepszy wiatr w żagle – zapewnia Beata Simon, komisarz Targów.

25. Targi KRAKDENT®: Kraków 9-11 marca 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SŁOWA KLUCZOWE
KRAKDENT  

POLECAMY W SERWISACH